top of page
TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN

Będziesz miłował Pana, swego Boga…
a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27)

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan trwa od 18 do 25 stycznia.

Po raz dwudziesty siódmy polską wersję materiałów przygotował ekumeniczny zespół redakcyjny powołany przez Komisję ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski.

Tutaj znajdziesz bogaty materiał, który pomoże ci głębiej przezyć Niedzielę Słowa Bożego

Niedziela Słowa Bożego

21 stycznia 2024

Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II
w służbie Kościoła świętującego Niedzielę Słowa Bożego

Papież Franciszek w swoim liście Apostolskim „Aperuit illis” pisze:

"Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy

o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej

i autentycznej jedności."

Tak też w tym roku mija pięć lat od kiedy w III Niedzielę Zwykłą obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

W tym roku przeżyjmy ten dzień pod hasłem „Biblia w rodzinie”. A zatem  powróćmy do wspólnego, rodzinnego czytania Pisma Świętego. 

"Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już

w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)"

Wywiad. Służba Liturgiczna Ołtarza z par. pw. Św. Jana Chrzciciela con Jeżowem.

Rok temu, 25 stycznia 2023 Liturgiczna Służba Ołtarza z naszej Parafii pielgrzymowała na Jasną Górę. Przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył ks. Proboszcz Andrzej Kołcz, który między innymi powiedział w swojej homilli:

"Mam tu przed sobą młodzież i dzieci z LSO. Wy częściej niż inni macie możliwość doświadczać obecności Boga. (...) Starajcie się być zawsze otwarci i gotowi na przyjęcie łaski Bożej. Wy jednak, którzy tu przybywacie, pamiętajcie, że oczy Maryi, naszej Matki również na  każdym z was się zatrzymały, dlatego też bądźcie na co dzień prawdziwymi i odważnymi świadkami Chrystusa i Maryi, aby łaska Boża nie okazała się daremna."  

Msza Św. z Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, 25.01.2023, którą celebrował Ks A. Kołcz

z uczestnictwem LSO naszej Parafii.

Powspominajmy

XXVII Dekanalny Konkurs Wiedzy Biblijnej
 

12 styczeń 2024 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Urszuli Ledóchowskiej w Jeżowem uczestniczą w XXVII Dekanalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej pod hasłem: "Z Pismem Świętym w trzecie tysiąclecie", który jak corocznie ma miejsce w Groblach. 

 Uczniom naszej szkoły towarzyszy ks. Proboszcz A. Kołcz,

a my wszyscy życzymy im powodzenia! 

bottom of page