IMG-20231115-WA0087_edited_edited.jpg
IMG-20231115-WA0087_edited.jpg
Święci w naszej Parafii

Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości i tylko święci mogą odnowić ludzkość.

św. Jan Paweł II Orędzie na XX Światowe Dni Młodzieży, 6.08.2004 r.

descarga (2).jpg

Św. Maria od Jezusa Ukrzyżowanego – Mała Arabka

IMG-20231115-WA0072_edited_edited.png

„Jeśli chcesz mnie szukać, poznać Mnie i pójść za Mną, wzywaj światło, to znaczy Ducha Świętego, który oświecił moich uczniów i który oświeca wszystkie ludy, które Go wzywają.”

TRUSZKOWSKA.jpg

Bł.   Maria Angela Truszkowska

Pamiętaj, że kochającym Boga wszystko na dobre wychodzi, nawet ich upadki i niedoskonałości.

Bobola.jpg

Św. Andrzej Bobola

„ Moja wiara prowadzi do zbawienia. Nawróćcie się.”

6570897097097607977-1.jpg

"Życie trzeba godnie przeżyć, bo jest tylko jedno. Zachować godność człowieka, to pozostać wolnym, nawet przy zewnętrznym zniewoleniu”.

bł. Jerzy Popiełuszko

Relikwie Krzyża Świętego

Nasza miłość do Boga podtrzymywana jest za pomocą odłamków Krzyża. Stąd cierpienie, które przyjmujemy z cierpliwością, pomaga nam naśladować Pana Jezusa i ofiarować z Nim nasze małe wyrzeczenia.

Czcigodny Ks. Doroteo Hernández Vera

descarga.jpg

Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk

1_edited.png

Nie sztuka robić wtedy, jak się przyjedzie do gotowego, ale pokonać trudności i nie zniechęcać się, w tym dowód prawdziwej miłości Pana Boga, prawdziwej ofiary i poświęcenia się dla Niego.

św. Matka Teresa z Kalkuty

„Nie jest ważne, co robimy, ale ile miłości wkładamy w swoją pracę.”

swieta-rita-cascia1.jpg
IMG-20231115-WA0065_edited.png

Św. Rita

Była żoną, matką, wdową i... zakonnicą.  Zawsze wierna miłości i walcząca o pojednanie zwaśnionych rodzin. Dziś pociąga zwyczajnością życia oraz niezłomnością w znoszeniu trudów i cierpienia.

DSC_6387_edited.png

św. Urszula Ledóchowska

LEDOCHOWSKA.jpg

"Nie wszyscy zostaliśmy powołani do bohaterstwa męczeństwa, ale wszyscy powołani jesteśmy do bohaterstwa świętości”.

2021-09-20-bl-Karolina-Kozkowna-grafka-cyfrowa-1200x1481-Andrzej-Karpinski.jpg

bł. Karolina Kózkówna

Karolina wymagała od siebie, przezwyciężała swój egoizm i lenistwo. Tak sobie organizowała naukę i pracę w gospodarstwie, aby mieć czas na codzienną modlitwę oraz na pójście do kościoła – także w ciągu tygodnia – na Mszę św. i na adorację Najświętszego Sakramentu. Jej ukochaną modlitwą był różaniec. „Maryś – radziła Karolina swojej koleżance – gdzie tylko się ruszysz, miej zawsze ze sobą różaniec”.

3_edited.png

„Musicie od siebie wymagać choćby inni od was nie wymagali”

Swieta-Siostra-Faustyna-foto-1.jpg
IMG-20231115-WA0085_edited_edited.png