top of page

Wizyta Ks. Prof. Waldemara Cisło Dyrektora Sekcji Polskiej PKWP w naszej parafii

Ks. Profesor Waldemar Cisło jest Oficjalnym reprezentantem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie, Dyrektorem Sekcji Polskiej PKWP, wykładowcą na Uniwersytecie Księdza Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie.

Motywem jego wizyty w naszej parafii i spotkania się

z Ks. Proboszczem Andrzejem Kołczem

i Przewodniczącym Rady Parafialnej, było przekazanie zamówienia dewocjonaliów, przez zakup których wierni naszej parafii chcieli pomóc chrześcijanom przede wszystkim, mieszkającym w Jerozolimie, gdzie jak wiemy toczy się teraz wojna.

Ks. Prof. Cisło w rozmowie z Ks. Proboszczem wyraził wyrazy wdzięczności za to, że podjął się tej inicjatywy w swojej parafii, angażując w to dzieło swoich wiernych, którzy tak hojnie odpowiedzieli na ten apel.

Ks. Prof. Cisło dziękując wiernym za ich szczodrość i dobroć, podkreślił jak ważna jest dla naszych współbraci w potrzebie każda otrzymana pomoc, a szczególnie tych, dotkniętych tragedią wojny w Strefie Gazy.  

Ks. Proboszcz w geście gościnności, a także jako wyraz naszej wdzięczności za współpracę z dziełem Pomocy Kościołowi w Potrzebie, wręczył ks. prof. Waldemarowi Cisło obraz z świętym Andrzejem Bobolą, podkreślając, że istotne jest, abyśmy jako naśladowcy Chrystusa, byli świadomi, że przeżywając własne potrzeby chcemy pamiętać o potrzebach innych ludzi.

 

 

bottom of page