top of page

Wizyta Ks. Prof. Waldemara Cisło Dyrektora Sekcji Polskiej PKWP w naszej parafii

Ks. Profesor Waldemar Cisło jest Oficjalnym reprezentantem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie, Dyrektorem Sekcji Polskiej PKWP, wykładowcą na Uniwersytecie Księdza Stefana Wyszyńskiego

w Warszawie.

Motywem jego wizyty w naszej parafii i spotkania siÄ™

z Ks. Proboszczem Andrzejem Kołczem

i PrzewodniczÄ…cym Rady Parafialnej, byÅ‚o przekazanie zamówienia dewocjonaliów, przez zakup których wierni naszej parafii chcieli pomóc chrzeÅ›cijanom przede wszystkim, mieszkajÄ…cym w Jerozolimie, gdzie jak wiemy toczy siÄ™ teraz wojna.

Ks. Prof. CisÅ‚o w rozmowie z Ks. Proboszczem wyraziÅ‚ wyrazy wdziÄ™cznoÅ›ci za to, że podjÄ…Å‚ siÄ™ tej inicjatywy w swojej parafii, angażujÄ…c w to dzieÅ‚o swoich wiernych, którzy tak hojnie odpowiedzieli na ten apel.

Ks. Prof. CisÅ‚o dziÄ™kujÄ…c wiernym za ich szczodrość i dobroć, podkreÅ›liÅ‚ jak ważna jest dla naszych wspóÅ‚braci w potrzebie każda otrzymana pomoc, a szczególnie tych, dotkniÄ™tych tragediÄ… wojny w Strefie Gazy.

Ks. Proboszcz w geÅ›cie goÅ›cinnoÅ›ci, a także jako wyraz naszej wdziÄ™cznoÅ›ci za wspóÅ‚pracÄ™ z dzieÅ‚em Pomocy KoÅ›cioÅ‚owi w Potrzebie, wrÄ™czyÅ‚ ks. prof. Waldemarowi CisÅ‚o obraz z Å›wiÄ™tym Andrzejem BobolÄ…, podkreÅ›lajÄ…c, że istotne jest, abyÅ›my jako naÅ›ladowcy Chrystusa, byli Å›wiadomi, że przeżywajÄ…c wÅ‚asne potrzeby chcemy pamiÄ™tać o potrzebach innych ludzi.